Természetbúvár-terem

Nem számít, hány éves vagy, ismerd meg, fedezd fel és vizsgáld meg a tüskés gömbhalat, a bálna állkapcsát, a daru légcsövét, az emberi koponyát és még temérdek tárgyat a természetből. Mikroszkópok, UV-lámpa, nagyítók segítenek az élményszerzésben.
 

 

A Természetbúvár-terem mindenkinek felfedezhető egyénileg, családi program keretében, illetve szervezett oktatás keretében érkezőknek csoportosan. A csoportos foglalkozások időtartama egy óra, a résztvevők ajánlott maximális létszáma 20 fő.

A családi, vagy egyéni látogatás szombaton nincs időhöz kötve, azonban a születésnapi rendezvények korlátot szabnak az egyéni, vagy családi látogatók számára.

A születésnapi programunk időtartama egy óra.

A terem felfedezhető önállóan vagy irányított módon, múzeumpedagógus vagy múzeumi animátor vezetésével.  

Hogyan búvárkodhatsz nálunk?

Aki kevésbé szeret magára hagyva bolyongani a felfedező úton, előadásba, játékba, feladványokba, drámapedagógiába csomagolva ismerheti meg az élővilág tárgyiasult titkait, biológiai folyamatait. 

Kollégáink az életkornak megfelelő módon és részletességgel segítenek a látnivalók vizsgálatában, rendszerezésében. Eloszlatják a félreértéseket, tévhiteket, kigyomlálják a féligazságokat, valótlanságokat.

A múzeumi gyűjteményekbe ritkán juthat be a látogató. A teremben olyan tárgyakat is kézbe vehetsz, megvizsgálhatsz, amelyek akár a gyűjteményekben is lehetnének. Érintsd meg az afrikai elefántbika koponyáját és a hatalmas elefántagyarat,  így nemcsak elefántfogászati ismeretekhez juthatsz, hanem megtudhatod, honnan ered a Küklopszok legendája.

Simogasd meg a valódi szürke szirtcápát is!

A terem legnagyobb és leglátványosabb példánya – egyben a padlón végigfutó, színes párnákkal komfortosított „padjának” háttámlája – egy bálnaállkapocs-darab. Nyugodtan támaszkodj neki, élvezd az egyedi közeget, és figyeld a társaidat a múzeumi órán! 

Vendégeink visszajelzései alapján kijelenthető, hogy értő „múzeumi közreműködés” mellett a Természetbúvár-terem emlékezetes élményt nyújt minden érdeklődő számára.

Kérd a jegyet a pénztárban!

Pedagógusoknak, akik csoportot hoznak a Természetbúvár-terembe: 

Segítség a szervezéshez

Tudnivalók a bejelentkezéshez

Ismerkedj meg méretes barnamedvénkkel, Kázmérral!

Vizsgálj mikroszkóp alatt  igazi emberi hallócsontokat! 

Megnézheted UV-fényben, hogyan változik meg a színe bizonyos ásványoknak és a skorpiónak.

Meg fogsz lepődni, valójában miben heverésznek a nyaralók Bora-Borán, miközben azt hiszik, hogy hófehér „homokon” süttetik a hasukat.

Ha „bevállalós” vagy, ízlelj meg egy ehető ásványt, vagy tedd próbára tapintóérzékedet. Mit rejt a titokszekrény? Húzd ki a fiókokat, és kiderül, milyen „vendég” hagyta életnyomát a hétvégi házban, a pincében vagy a padláson. 

Egy igazi természetbúvárnak tudnia kell, mi az a petymeg, milyen is valójában egy kacsacsőrű emlős, mi a különbség a borzok és a bűzösborzok között.

Vajon felismered a madarat tolláról?

És az emlőst szőréről?

Különleges vagy ritkán kézbe vehető állatbőrök teszik próbára fajismeretedet. A legkevésbé ismertek a közönséges petymeg, az afrikai cibetmacska és  – talán meglepő – a mezei hörcsög. 

Természetbúvár-terem

A terem legnagyobb és leglátványosabb példánya – egyben a padlón végigfutó, színes párnákkal komfortosított „padjának” háttámlája – egy bálnaállkapocs-darab. Nyugodtan támaszkodj neki, élvezd az egyedi közeget, és figyeld a társaidat a múzeumi órán! 

Szaglászd meg a fűszeres tégelyeket! Szimatszondáink némelyike még a konyha elismert „művészeinek” is kihívást jelentenek.

Tobozfelismerő játékunkban megtudhatod, honnan kapta a nevét a szúrós tobozú fenyő. Az is kiderül, hogy attól, hogy a mamutfenyő óriásira nő, még nem jelenti azt, hogy a toboza is hatalmas. 

Teszteld türelmedet fakirakókkal! A kisebbek addig dominózhatnak.

Láttál már közelről gömbhalat?

Simogasd meg a valódi szürke szirtcápát is!

A teremben olyan tárgyakat is kézbe vehetsz, megvizsgálhatsz, amelyek akár a gyűjteményekben is lehetnének.

 

A felnőttek is törhetik a fejüket, mert itt olyan tárgyakat is vizsgálhatnak, amelyek azonosítása még egy természettudományokban jártas ember számára is kihívást jelent. 

 

 

Kázmér és a gyerekek

Vedd kézbe a mamutfogat!

Válj igazi természetbúvárrá!