Múzeumi informatikus állás

Magyar Természettudományi Múzeum - Budapest

pályázatot hirdet

Múzeumi informatikus

munkakör betöltésére.

Főbb feladatok, munkák:

-adatbázis tervezés / üzemeltetés: MySql multiple instance konfiguráció

-speciális egyedi adatbázisok támogatása

-biztonságos adat hozzáférési csatornák kezelése

-részvétel a beszerzések szakmai tartalmának összeállításában

-mentés: Online mentő rendszer (Bacula)

Az álláshoz kapcsolódó elvárások/feltételek:

-MySql és PostgreSql magas szintű ismerete

-Active Directory LINUX, Samba 4, Windows magas szintű ismerete, szerverüzemeltetés

-Samba 4 fájlszerver konfiguráció (Domain Member Server)

-Megbízhatóság és magas szintű precizitás

-Önálló és csapatmunkára való képesség

Előny:

-felhasználói támogatás – Helpdesk tapasztalat.

-levelezés: Postfix (smpt), Dovecot (imap), RoundCube webmail + LDAP

-Webszerver üzemeltetés: httpd (Apache) 2.4 virtual host konfiguráció, PHP 5.x, Drupal 7 üzemeltetés (drush)

-szerver monitorozás: Nagios, nrpe

a feladatokhoz kapcsolódó szakmai gyakorlat, Linux szerverüzemeltetésben szerzett tapasztalat, virtualizáció: Linux szerveren quemu – KVM

-rendszerszemlélet, szolgáltatás orientált modern rendszerben gondolkodás

-mindenkori adatmegőrzésre és szerverbiztonságra való törekvés,

-kulcsok, hozzáférések, tanúsítványok kezelése,

-jó kommunikációs képesség, együttműködő hozzáállás és szervezőkészség

-rendszeretet és rendszerszintű gondolkodás

-munkájára és a munka eredményére való igényesség, minőségi szemlélet

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

Fényképpel ellátott részletes szakmai önéletrajz a fizetési igény megjelölésével

A munkakör betölthetőségének időpontja:

A munkakör legkorábban a pályázatok elbírálását követően azonnal betölthető.

A pályázat benyújtásának határideje: 2021.01.31.

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt Tasnádi Tamás nyújt, a 06 1210 1075-ös telefonszámon.

A pályázatok benyújtásának módja:

A pályázat elbírálásának határideje: 2021.02.07.